Odrestaurowany ołtarz w Krzeczynie Wielkim

24.12 2012
Po blisko roku czasu powrócił na swoje miejsce w kościele św. Dominiki Marii Mazzarello w Krzeczynie odnowiony, odrestaurowany renesansowy ołtarz z 1620 roku. Został on uroczyście odsłoniety w obecności zaproszonych gości w noc Bożego Narodzenia, podczas Pasterki o godz. 22.00.  Ksiądz proboszcz Kazimierz Rapacz dziekował darczyńcom oraz miejscowym dobrodziejom za swój wkład w odrestaurowanie zabytku. Patronem  programu ”Konserwacja i restauracja ołtarza głównego z kościoła filialnego p.w. Marii Dominiki Mazzarello z miejscowości Krzeczyn Wielki, należącego do parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, gmina Lubin” jest Fundacja Polska Miedź, która zabezpieczyła 50 procent kosztów renowacji ołtarza.