Z adwentową wizytą w Domu Samotnej Matki w Pobiednej

21.12 2013 W tym roku zbiórka darów zorganizowana przez Diakonię Miłosierdzia Kościoła Domowego dla Domu Matki Samotnej w Pobiednej zakończyła się wielkim sukcesem.

Wielkim sercem wykazali się uczniowe Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim, gdzie pod kierownictwem p. Małgorzaty Szeligi zorganizowano bardzo udaną zbiórkę świątecznych paczek dla najmłodszych wychowanków ośrodka w Pobiednej. Do udziału w akcji udało się również zachęcić lokalne przedsiębiorstwa oraz firmy sąsiadujące z filialnym kościołem w Krzeczynie Wielkim. Natomiast dzięki kweście prowadzonej w kościołach w Chróstniku i Krzeczynie Wielkim udało się zakupić półprofesjonalną piłę do drzewa marki Husquarna.

Do ośrodka w  Pobiednej oprócz darów spożywczych i odzieży udało się zawieźć min. art. szkolne, dziecięce meble, nową wannę oraz zabawki. W drugi dzień świąt w kościele parafialnym ks. Proboszcz Kazimierz Rapacz odprawił Mszę św. w intencji ofiarodawców.

Wszyskim ofiarodawcom składamy serdeczne i gorące Bóg zapłać!

"Mali Wielcy" bohaterowie zbórki darów w SP. w Krzeczynie Wielkim                                              Załadunek darów - nikt się nie oszczędzał.

Zaraz wyjazd. Do pokonania mamy 110 km.                        Dziękczynna Msza  sw. w intencji ofiarodawców dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej.