Bożonarodzeniowa pomoc dla Pobiednej

21.12 2017

21 grudnia dotarł do Domu Samotnych Matek w Pobiednej transport darów z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.
Z wielkim zaangażowaniem do akcji włączyli się wspólnie nauczyciele wraz z rodzicami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Krzeczynie Wielkim. Szlachetna postawa uczniów znalazła swoich naśladowców również w Lubinie w Przedszkolu Miejskim nr 1. Dzięki zaangażowaniu p. Kamili Rataj i p. Natalii Śmieszki udało się wzbogacić transport o paczki przygotowane przez tamtejszych przedszkolaków.
W ramach zbiórki w parafii udało się zebrać 640 zł i 20 EUR.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za pomoc oraz za zaangażowanie.
Wiarą i nadzieją napawa fakt, że tak wielu z Nas posiada wrażliwość na krzywdę i potrafi dzielić się z tymi, których spotkał trudny los.
Pomoc dla podopiecznych ośrodka w Górach Izerskich trwa już od lat, a jej wielkim orędownikiem jest ks. Proboszcz Kazimierz Rapacz z Chróstnika.
Bartłomiej Czubak