Konsekracja Kościoła pw. św. Jana Pawła II na Osiedlu

20.10 2018

W sobotę 20 października 2018 r. - po 6 latach budowy - przeżyliśmy Uroczystość Konsekracji kościoła pw. św. Jana Pawła II na Osiedlu. Liturgii przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Legnickiej Zbigniew Kiernikowski.

Tę szczególną i rzadką uroczystość poświęcenia nowej świątyni uświetnili przedstawiciele władz kościelnych na czele z ks. dziekanem Waldemarem Ćwiklińskim (Lubin-Zachód) oraz Inspektorem Inspektorii pw. św. Jana Bosko z Wrocławia ks. Jarosław Pizoń, władze samorządowe Lubina na czele z Prezydentem Robertem Raczyńskim. Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć Pani architekt Jolanty Korczyńskiej-Maślej, autorce projektu świątyni oraz Pana Tadeusza Maciaszka - głównego wykonawcę i kierownika budowy kościoła na Osiedlu.

Proboszcz Parafii Chróstnik ks. kan. Kazimierz Rapacz dziękował Panu Bogu za dar nowej świątyni. W sposób szczególny powitał i dziękował wszystkim wiernym za zaangażowanie środków materialnych i czasu w budowę wspólnego kościoła.

Ks. Biskup w Księdze Parafialnej zapisał słowa: „W dniu poświęcenia kościoła pw. św. Jana Pawła II – świętego papieża z Rodu Polaków – życzę, by wspólnota gromadząca się w tym kościele stawała się żywą świątynią ku chwale Pana Boga i dla dobra ludzi. Z błogosławieństwem pasterskim Zbigniew Kiernikowski, biskup legnicki, Chróstnik 20 października 2018r.”